Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Сантос

Во Понеделник, 13 Ноември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Чапекоенсе и гостинот Сантос.

Чапекоенсе одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Сантос не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Чапекоенсе и Сантос можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gjc9d.mp4?token=1510686166-39wxm87jlynvrupW49%2BiHhq78CRnvK4r%2BK3ehlGCdMU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.