Хајлајтс и голови од Кина vs Колумбија

Во Вторник, 14 Ноември, во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кина и гостинот Колумбија.

Колумбија постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/logfr.mp4?token=1510686165-gcu%2B4eQs%2FDj%2FdNSwCQw5TpkMhW1QOZXwXFLsCJFJnls%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Меѓународни пријателски натпревари.