Грузија vs Белорусија голови и хајлајтс

Во Понеделник, 13 Ноември, во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Грузија и гостинот Белорусија.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yf7vj.mp4?token=1510606969-TQ3w9%2Fhmb73J8hDU%2BwMF9BsE%2FTUn6F4uR9tiJWYZUhg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Меѓународни пријателски натпревари и проверете ги одличните типови на kladenje.mk