Коринтианс vs Аваи голови и хајлајтс

Коринтианс на домашен терен играше против Аваи во рамките на Серија А, во Сабота, 11 Ноември.

Аваи не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Коринтианс успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

На натпреварот помеѓу Коринтианс и Аваи имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/150bm.mp4?token=1510488162-G1LwGe56%2BNQxlZD6326BHWzQeD2AmHbJproqiNmyTUw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk