Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ботафого и Атлетико ПР

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ботафого и гостинот Атлетико ПР, во Сабота, 11 Ноември 2017.

Ботафого, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Атлетико ПР запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6qlny.mp4?token=1510488165-K3kNu%2FF90%2FPuri3rbzfu8STB6DaUZLqTGXBNjBau8MU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365