Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Шпанија и Коста Рика

Шпанија на домашен терен играше против Коста Рика во рамките на Меѓународни пријателски натпревари, во Сабота, 11 Ноември.

На натпреварот беа постигнати 5 гола, но сите ги постигна Шпанија, па Коста Рика го загуби мечот со резултат 5-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Шпанија и Коста Рика можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/os9c6.mp4?token=1510448535-m1wYq1%2FAvjAlknS%2FvmEVSw%2FzUPcKb7pV3gkhYE0QRmU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365