Видео од натпреварот Полска vs Уругвај

Во Петок, 10 Ноември, Полска и Уругвај одиграа натпревар во рамките на Меѓународни пријателски натпревари.

Полска го пречека Уругвај во рамките на Меѓународни пријателски натпревари но мрежите мируваа и натпреварот заврши без голови.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/taw4q.mp4?token=1510354997-NrQXAFeA0%2FhuUTY1eCg63jACn%2FpmTq2HTsH3baXbCsg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk