Хајлајтс и голови од Шведска vs Италија

Во Петок, 10 Ноември, Шведска го нагости Италија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа натпревар.

Италија не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Шведска успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/72hvf.mp4?token=1510355006-AljhvSD6S%2Br1m92c7BgzEZ6H80jxubTcXwLBHhEiD5M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.