Видео од натпреварот Англија vs Германија

Во Петок, 10 Ноември, во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Англија и гостинот Германија.

Ниту Англија ни Германија не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qpzzj.mp4?token=1510353751-9eSUsKKDUDSLhtvIxe4Xf0c%2B2UrUXFyZ8F8O7Ve007U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk