Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Алжир и Нигерија

Во Петок, 10 Ноември, Алжир го пречека Нигерија во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство меч.

Алжир и Нигерија постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7qajd.mp4?token=1510353461-wRu3fcLHLMT7AZtYWugDH3bf1TAKRjGQ6nUqQS5BM5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.