Нов Зеланд vs Перу хајлајтс

Во Сабота, 11 Ноември, Нов Зеланд на својот стадион го пречека Перу во рамките на WC Qualification Intercontinental Play-offs.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/85d34.mp4?token=1510387367-1Ezl6ErI7qMfOA40z5a3%2FhSupqWbMO3PcR8vtlP8j%2FU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.