Хајлајтс и голови од Русија vs Аргентина

Русија го пречека Аргентина во Сабота, 11 Ноември.

Русија, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Аргентина запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p3xbt_1.mp4?token=1510416059-tfo1fjbuiqe5NUGHnc3MD34Gt%2BkQeBRsmF51H5oK9Xw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk