Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Романија и Турција

Во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Романија и гостинот Турција, во Четврток, 9 Ноември 2017.

Додека Романија постигна два гола на натпреварот, Турција и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Романија.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/acr5t.mp4?token=1510263933-esrgf0LOG815f3Qp06fWyENdZcWoV71Zg0wVEfTo6A4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk