Хајлајтс и голови од Северна Ирска vs Швајцарија

Во Четврток, 9 Ноември, Северна Ирска го нагости Швајцарија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа натпревар.

Одбраната на гостинскиот тим, Швајцарија, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Швајцарија беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Северна Ирска и Швајцарија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kcv8l.mp4?token=1510267180-2FRBMMom10RsXx5pJ4ruWd6g8JoCR7gw67BQFVjV0II%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.