Хајлајтс и голови од Финска vs Естонија

Финска и Естонија одиграа натпревар во рамките на Меѓународни пријателски натпревари, во Четврток, 9 11 2017.

Напаѓачите на Финска беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Естонија не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Финска и Естонија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8h3ys.mp4?token=1510257991-DnBR7BSZPVXxT%2FHeEh5v1%2FBrrG4N5d9WUv800ay2jHM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk