Хајлајтс и голови од Јужна Кореја vs Колумбија

Јужна Кореја го пречека Колумбија во Петок, 10 Ноември.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Јужна Кореја успеа да реализира две, додека Колумбија само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0fzij.mp4?token=1510333375-UbOl1B%2BrNPKNL4OHAdCNmUgn9jciTcK3D1mcFm3pSL8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk