Хајлајтс и голови од Спорт Рецифе vs Ботафого

Во Среда, 8 Ноември, Спорт Рецифе го пречека Ботафого во рамките на Серија А меч.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Ботафого, а еден гол постигна Спорт Рецифе. Тоа резултираше со победа на Ботафого од 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Спорт Рецифе и Ботафого.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/t5ran.mp4?token=1510230782-A7WqUTkadfPBgZm9H1HOFhxtfCxzazA%2FbYxCWHRWq%2Bk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk