Понте Прета vs Гремио голови и хајлајтс

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Понте Прета и гостинот Гремио, во Среда, 8 Ноември 2017.

Гремио немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Понте Прета и Гремио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/aurmv.mp4?token=1510232561-g47lDefDl%2Fl9GuVQr%2B%2B%2FUk0%2B7FWoL0VQjSvdwdLrd1c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk