Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сантос и Васко де Гама

Сантос и Васко де Гама одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Среда, 8 11 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Васко де Гама, успеа да реализира две, додека Сантос само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сантос и Васко де Гама.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hyf73.mp4?token=1510228986-yUUY%2BIqedOEMC7fADEDilf7xD%2F6RAFAh5FFXVUb8%2BPI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk