Исланд vs Чешка Република голови и хајлајтс

Исланд го нагости Чешка Република во рамките на Меѓународни пријателски натпревари меч, во Среда, 8 Ноември 2017.

Чешка Република прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/j4osv_1.mp4?token=1510163426-vf9jag%2FgfPRxJr7R3r%2FyN8vcBO1LJ4aiIwDz0C%2BwwdY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Меѓународни пријателски натпревари.