Нирнберг vs Инглштад голови и хајлајтс

во Понеделник, 6 Ноември, Нирнберг на домашен терен играше против Инглштад во рамките на 2ра Бундеслига.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Инглштад постигна два, додека Нирнберг успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Нирнберг и Инглштад.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/s5kbo.mp4?token=1510009399-X5%2BtCjJDSOVUR3SDCysv9itURkpWiM1NJKVntNr%2BWXE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во 2ра Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk