Леванте vs Жирона голови и хајлајтс

Леванте го нагости Жирона во рамките на Ла Лига меч, во Недела, 5 Ноември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Жирона, а еден гол постигна Леванте. Тоа резултираше со победа на Жирона од 2:1.

На натпреварот помеѓу Леванте и Жирона имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lnynn_1.mp4?token=1509962604-NON2G%2Byw%2BmJcJHwh%2B3CwdeYBg7UAlM%2F3auAKo0uF0Mg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk