Хајлајтс и голови од Холстен Кил vs Динамо Дрезден

во Недела, 5 Ноември, Холстен Кил на домашен терен играше против Динамо Дрезден во рамките на 2ра Бундеслига.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Холстен Кил, па Динамо Дрезден го загуби мечот со резултат 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Холстен Кил и Динамо Дрезден погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/fbrxm.mp4?token=1509962609-58uUcKurYVdbf2JWzJIJrOijSBIaf2RBqyE3izHBMww%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk