Хајлајтс и голови од Сасуоло vs Милан

Во Недела, 5 Ноември, Сасуоло и Милан одиграа натпревар во рамките на Серија А.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Милан. Тоа резултираше со победа на Милан од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сасуоло и Милан.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/h2onc.mp4?token=1509959165-9MZOC01yElhfjyAoJepj0PHPL%2FXC4TD%2B6ETCpE0VV5Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.