Хајлајтс и голови од Реал Сосиедад vs Еибар

Во Недела, 5 Ноември 2017, Еибар му гостуваше на Реал Сосиедад во рамките на Ла Лига.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Реал Сосиедад додека 3 завршија во мрежата на Еибар. Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/da9ip.mp4?token=1509959154-h17vhDFT3CGZMU4b5iv%2FF4B9EJ%2Fut6OQWG7qAfwvgGM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk