Виљареал vs Малага голови и хајлајтс

Во Недела, 5 Ноември, Виљареал го нагости Малага во рамките на Ла Лига натпревар.

Одбраната на Виљареал одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Виљареал постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Виљареал и Малага погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dj0l6.mp4?token=1509959156-vEkSKAUjn4MQftvGLnRGpnXbTLRVxWW9YpXrIpvqO%2FM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk