Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Селта Виго и Атлетик Клуб Билбао

во Недела, 5 Ноември, Селта Виго на домашен терен играше против Атлетик Клуб Билбао во рамките на Ла Лига.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Атлетик Клуб Билбао постигна 1 гола, но Селта Виго постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tjyx8.mp4?token=1509959153-gRANmzG846PCuwYmSvUyrDWxbfFSUA71JyPkvV0%2BzGE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.