Хајлајтс и голови од Портланд Тимберс vs Хјустон Динамо

Портланд Тимберс го нагости Хјустон Динамо во рамките на МЛС меч, во Понеделник, 6 Ноември 2017.

Портланд Тимберс успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Хјустон Динамо од 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Портланд Тимберс и Хјустон Динамо.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/m0ge1.mp4?token=1509969425-QBPD%2FF8ooNj9FZwKLLG%2F2feeWflS3MEsRFjwVK89BZE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk