Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Њу Јорк Сити и Колумбус

Во Недела, 5 Ноември, Њу Јорк Сити на својот стадион го пречека Колумбус во рамките на МЛС.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Колумбус. Тоа резултираше со победа на Њу Јорк Сити од 2:0.

На натпреварот помеѓу Њу Јорк Сити и Колумбус имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lyp5t.mp4?token=1509969794-RGySKxUKzbnxPdtNG0%2BDzbGl%2FeuQlgiKZkEnAH%2Fy8tU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за МЛС.