Хајлајтс и голови од Рен vs Бордо

во Петок, 3 Ноември, Рен на домашен терен играше против Бордо во рамките на Лига 1.

Одбраната на Рен одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Рен беше доволен за победа од 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Рен и Бордо погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6918d.mp4?token=1509753976-o48s1xURxFjCbUh0CkC%2B21IXlsEXhelwrALr8QHw3Rs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Лига 1? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk