Сиетл Сандерс vs Ванкувер Вајткапс голови и хајлајтс

Сиетл Сандерс го нагости Ванкувер Вајткапс во рамките на МЛС меч, во Петок, 3 Ноември 2017.

Додека Сиетл Сандерс постигна два гола на натпреварот, Ванкувер Вајткапс и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Сиетл Сандерс.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/93eff.mp4?token=1509710750-%2BQJIa35cZx8fenzUeHDdOpQlwFWllPplthJPrhMTNHY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во МЛС и проверете ги одличните типови на kladenje.mk