Хајлајтс и голови од Индепендиенте vs Национал Асунсион

Во рамките на Копа Судамерикана се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Индепендиенте и гостинот Национал Асунсион, во Четврток, 2 Ноември 2017.

Одбраната на Индепендиенте одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Индепендиенте постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Индепендиенте и Национал Асунсион.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a2cff.mp4?token=1509710750-A%2BhVD5r37r2gIQFm6RwXQO3Ppd6%2F2m1UwKKeQspuobA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.