Престон vs Астон Вила голови и хајлајтс

Во Среда, 1 Ноември, Престон и Астон Вила одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Астон Вила имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Престон и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Астон Вила.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Престон и Астон Вила.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a5vei.mp4?token=1509577575-fI8pjMuaZEs5mpUbdHaml1a4HV%2BnPBl16hps03ZVISc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.