Бирмингем Сити vs Брентфорд голови и хајлајтс

Бирмингем Сити го нагости Брентфорд во рамките на Чемпионшип меч, во Среда, 1 Ноември 2017.

Брентфорд имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Бирмингем Сити и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Брентфорд.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xpbtl.mp4?token=1509577403-URAiUwBHXPltL1GJj4UfOVa7XUfhR%2Bc3nqilJkoNQQI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.