Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и АПОЕЛ

Во Среда, 1 Ноември, Борусија Дортмунд го пречека АПОЕЛ во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч.

Двата тима, Борусија Дортмунд и АПОЕЛ постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

На натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и АПОЕЛ имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cy2br.mp4?token=1509577396-tLR4RMow7bNwn%2B0qFd2RCfjtazyi9xD1Idx7XbZyVgo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.