Спортинг Лисабон vs Јувентус голови и хајлајтс

Во Вторник, 31 Октомври, Спортинг Лисабон го нагости Јувентус во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар.

Двата тима го пронајдоа патот кон противничкиот гол, но натпреварот заврши без победник.

На натпреварот помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/98r7h.mp4?token=1509491123-iTI%2B7gkWxNedxuw%2BoEWnqSt1wrht9zsjX0962s6mos4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.