Рома vs Челзи голови и хајлајтс

Рома на домашен терен играше против Челзи во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 31 Октомври.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Рома, па Челзи го загуби мечот со резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Рома и Челзи.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2fkzg.mp4?token=1509492944-T%2BMlWR9ahZYLnBdmX%2BCatHfQwkIh3sLPJJxkVOma508%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365