Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фулам и Бристол Сити

Во Вторник, 31 Октомври, Фулам го пречека Бристол Сити во рамките на Чемпионшип меч.

Одбраната на Бристол Сити одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Бристол Сити постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Бристол Сити.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Фулам и Бристол Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/24ujh.mp4?token=1509493234-2MLUHFs%2FcS3bHzpHvRPG9nLrbfvp8MqCMP%2BMHCy6Oxg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.