Хајлајтс и голови од Кардиф Сити vs Ипсвич Таун

Во Вторник, 31 Октомври, Кардиф Сити го нагости Ипсвич Таун во рамките на Чемпионшип натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Кардиф Сити успеа 3 да ги претвори во гол, додека Ипсвич Таун искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Кардиф Сити со точен резултат 3-1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3aphp.mp4?token=1509493233-fjXrCucUiNx5Ix0XhtvPIbYGqckYusuC4b1PAGD7Bm0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.