Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Норвич Сити и Вулверхемптон

Во Вторник, 31 Октомври, Норвич Сити на својот стадион го пречека Вулверхемптон во рамките на Чемпионшип.

Вулверхемптон одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Норвич Сити не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/907n9.mp4?token=1509494619-tLRuzCj4TWrbH9%2FkIeIUCo4m5PCcpGY%2BJ%2BuSfBOZw94%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk