Хајлајтс и голови од Базел vs ЦСКА Москва

Во Вторник, 31 Октомври, Базел го пречека ЦСКА Москва во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч.

ЦСКА Москва не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Базел и ЦСКА Москва.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/e1jwe.mp4?token=1509493222-Rt148AADnfE%2BSOR1%2FjnCaYZz7zXP2JNAd3ZfrH8ELC8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот