Хајлајтс и голови од Манчестер Јунајтед vs Бенфика

Манчестер Јунајтед на домашен терен играше против Бенфика во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 31 Октомври.

Манчестер Јунајтед беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Манчестер Јунајтед од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Бенфика.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mlnr3.mp4?token=1509493208-J2nUzdHhPNPbTX03qOS5PUFoeO%2BlcM%2FQaWEDFos%2BAvY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Лига на Шампиони? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk