Хајлајтс и голови од Лидс Јунајтед vs Дерби Каунти

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лидс Јунајтед и гостинот Дерби Каунти, во Вторник, 31 Октомври 2017.

Дерби Каунти прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kfmj2.mp4?token=1509493138-g%2BiYqdm%2FNR%2FoazE1dXol%2F0T%2FNn%2Bi1sqGIiwk0r2egzk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk