Хјустон Динамо vs Портланд Тимберс хајлајтс

Во Вторник, 31 Октомври, Хјустон Динамо на својот стадион го пречека Портланд Тимберс во рамките на МЛС.

Нема голови кои можат да се видат на хајлајтс, бидејќи натпреварот помеѓу Хјустон Динамо и Портланд Тимберс заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/405j8.mp4?token=1509458798-cTJuV1gXaZd0gFVA10truxubw2zD77Cod4nGK6G7ZDU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk