Хајлајтс и голови од Витесе vs ПСВ

Витесе и ПСВ одиграа натпревар во рамките на Ередивизија, во Недела, 29 10 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но ПСВ беше поуспешен, успеа 4 шанси да ги претвори во гол, додека Витесе искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на ПСВ.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Витесе и ПСВ.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/l2gbi.mp4?token=1509294986-riWd6MWhPF3sePJqhkQTPbsDoNYu9rGYccCvRDscIcI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ередивизија и проверете ги одличните типови на kladenje.mk