Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лестер Сити и Евертон

Лестер Сити и Евертон одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Недела, 29 10 2017.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Евертон. Тоа резултираше со победа на Лестер Сити од 2:0.

На натпреварот помеѓу Лестер Сити и Евертон имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d0wj0.mp4?token=1509306249-pTEnOsVKXsg2QThsS6%2FWSFnE9f0UmiSsTnxHTUIiEr0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk