Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Жирона и Реал Мадрид

Жирона го пречека Реал Мадрид во Недела, 29 Октомври.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Жирона постигна два, додека Реал Мадрид успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8aaxa.mp4?token=1509307332-h%2FSiasAhr9kF4Zzvhwv30%2BkvpU1PIBidblaIWUUSWy4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk