Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ливерпул и Хадерсфилд Таун

Ливерпул го нагости Хадерсфилд Таун во рамките на Премиер лига меч, во Сабота, 28 Октомври 2017.

Напаѓачите на Ливерпул беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Хадерсфилд Таун не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ливерпул и Хадерсфилд Таун.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ku8i3.mp4?token=1509213736-GdwIVdfwQNvgWn9268awm2iVT2hEz5bKQy1fwxMJ%2FRo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.