Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ватфорд и Стоук Сити

Ватфорд на домашен терен играше против Стоук Сити во рамките на Премиер лига, во Сабота, 28 Октомври.

Ватфорд не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Стоук Сити успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ватфорд и Стоук Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8383g.mp4?token=1509212414-t3xY87FC3I1VmT7wLqD6LaJba3bFazbBMoT2DOjEggE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk