Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кристал Палас и Вест Хем Јунајтед

Во Сабота, 28 Октомври, Кристал Палас на својот стадион го пречека Вест Хем Јунајтед во рамките на Премиер лига.

Двата тима, Кристал Палас и Вест Хем Јунајтед по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dnjhg.mp4?token=1509213690-3YbM0RJMtvdSbPpNXkUMf19HfTA%2FeIwQX3a7K0jKdAQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.